Bitcoin Base’s Bitcoin Batching zaoszczędził 75% w opłatach i zredukował dzienne transakcje o 95%.

Dystrybucja transakcji Bitcoin, która łączy w sobie wiele zgłoszeń do jednej transakcji w Coinbase, zaoszczędziła ponad 75% opłat transakcyjnych, a co za tym idzie, zmniejszyła łączną liczbę dziennych transakcji o 95%.

W swoim najnowszym blogu, Coinbase poinformował o wynikach, aby podkreślić korzyści z Bitcoin transakcji partii jako rozwiązanie skalowania do swoich klientów, jego operacji wewnętrznych i sieci Bitcoin.

Jak Coinbase wyjaśnia, partia transakcji Bitcoin działa poprzez pakowanie wielu klientów wysyłać żądania do jednej transakcji, a nie tworzenie nowej transakcji dla każdego żądania.

Pakowanie zbiorcze zmniejsza całkowity koszt wysłania każdej transakcji oddzielnie i zmniejsza obciążenie transakcji oczekujących na przetworzenie w sieci Bitcoinów.

Coinbase wprowadził batching transakcji 12 marca 2020 roku i od tego czasu wszystkie żądania Bitcoinów wysyłane są zarówno z subskrypcji klientów Coinbase Consumer jak i Coinbase Pro.
„W tym czasie zaoszczędziliśmy 75,2% na opłatach transakcyjnych i przekazaliśmy te wszystkie oszczędności naszym klientom“.

Dodatkowo, Coinbase zmniejszył liczbę dziennych transakcji wysyłanych do sieci Bitcoinów o 95%, dzięki możliwości łączenia transakcji po stałej stawce, zbliżonej do jednej minuty.

„Zmniejszyliśmy również liczbę dziennych transakcji o 95%.

Skalowanie i oszczędzanie w sieci Bitcoinów: Operacje wewnętrzne wzrosły o 78%.
Zanim Coinbase rozwinęła partię, każdy klient prosił o wysłanie bitcoinsów, które kiedyś były transmitowane jako pojedyncza transakcja w łańcuchu.

Ograniczenia skalowalności tej metody w sieci Bitcoinów polegają na tym, że większa aktywność sieciowa prowadzi do wyższych opłat sieciowych, ponieważ więcej osób jest skłonnych płacić wyższe opłaty, aby górnicy szybciej przetwarzali swoje transakcje.

Z wsadami, Coinbase powiedział, że jego wewnętrzne operacje również działają bardziej efektywnie, a z kolei zmniejszenie wewnętrznych alarmów o 78%.

„To jest dla nas zwycięstwo wewnętrzne, ponieważ oznacza, że nasze usługi robią mniej, aby osiągnąć ten sam efekt końcowy. Zmiana ta miała również pozytywny wpływ na całą sieć Bitcoinów. Dzięki temu, że wysyłamy taką samą liczbę zapytań na mniejszej powierzchni, jesteśmy w stanie być bardziej efektywni, a nasz ogólny wpływ na sieć jest mniejszy“.

W tym przypadku, batchowanie zmniejszyło również opóźnienia w Coinbase, zwłaszcza przy zwiększonej aktywności w sieci Bitcoinów, co może spowolnić kolejne transakcje, a w większości przypadków, gdy chodzi o transakcje pomiędzy gorącymi portfelami.

„Teraz, gdy tworzymy 95% mniej transakcji, mamy mniej wyników zmian, na które musimy czekać i ten problem prawie całkowicie zniknął.“

Oprócz znacznego obniżenia opłat transakcyjnych i zmniejszenia obciążenia transakcyjnego, batchowanie pomogło również zmniejszyć zmienność opłat w okresach wzmożonej aktywności w sieci Bitcoinów, zwłaszcza w maju, przed i po trzeciej połowie Bitcoina.

Neuer Name

Zurück nach oben